Muž sa dvorí žene - reč tela

Chcete očariť ženu? A viete o tom, že pri nadväzovaní vzťahov je nesmierne dôležitá reč tela? Mnoho z nás si to vôbec neuvedomuje, ale okrem slov komunikujeme aj telom, často úplne podvedome.


Reč tela mužov pri zvádzaní a dvorenie býva úplne odlišné od tej, ktorú používajú ženy. Muži sa vo vzťahu k ženám snaží prezentovať svoju silu a mužnosť, ktorá však nesmie byť príliš okázalá - nesmie v nej chýbať aj city a srdečnosť. Obvykle ženy najviac priťahujú tí muži, ktorí dokážu rečou tela dať najavo svoju prevahu a dominanciu nad ostatnými muži (nie však nad ženou). Na rozdiel od ženskej reči tela je reč tela mužov hrubšie a je zameraná skôr na postoj celého tela, než na konkrétne gestá, ktoré sú bližšie zase ženám. Ako teda vyzerá, alebo ako by mala vyzerať reč tela muža, ktorý chce očariť a zviesť ženu?

Pohľad muža

Pohľad, to je najbežnejšie a najčastejší spôsob ako zaujať. Používajú ho ako muži, tak aj ženy, aj keď medzi typickým ženským a mužským pohľadom je samozrejme rozdiel. Mnoho mužov pri pohľade na ženu robí zásadnú chybu v tom, že ju sledujú príliš dlho, príliš uprene av najhoršom prípade na ňu doslova civí. Ak chcete ovládnuť techniku ​​pohľadu, cvičte si pohľad doma pred zrkadlom. Skúšajte pritom rôzne typy pohľadov, napríklad rôzne typy úsmevov (milý, nezbedný, letmý, ...) sexy privieranie očí či zdvíhanie obočie apod Vždy však dbajte na to, aby všetky pohľady vyzerali prirodzene a nie kŕčovito, nacvičené alebo falošne.

Vzpriamené držanie tela

Ak chcete ženu zaujať, nikdy sa nehrbte. Mnoho ľudí s nižším sebavedomím má tendenciu sa podvedome hrbiť a to ako v chrbte, tak aj nakláňaním hlavy a krku dopredu. Týmto postojom však na prvý pohľad dávate najavo nízke sebavedomie a strach. Snažte sa chodiť aj štát rovno - k tomu vám môže dopomôcť jednoduchá technika - predstavte si, že máte hore na vrcholku hlavy priviazaný špagát a za ten vás niekto ťahá nahor. Ak však budete hovoriť so ženou, ktorá je nižšia ako vy, hlavu k nej skloňte (ale chrbát majte stále vzpriamená). Inak by si mohla myslieť, že sa voči nej staviate povýšene. Ak máte problém s držaním tela, vyskúšajte pravidelne cvičiť techniku ​​Pilates, ktorá dokáže s držaním tela hotové zázraky.

Pozícia tela

Muži vyzerajú dominantne a sebavedome, ak majú ruky vo vreckách s palcom vonku - tzv kovbojský postoj (nedávajte si však ruky do zadných vreciek, to už príliš dobre nepôsobí). Rovnako tak sú vyjadrením dominancie stredne rozkročené nohy. Pre všetky postoje je však dôležité, ako už bolo povedané vyššie, nehrbiť.

Sebavedomé správanie

Bodkou nad rečou tela je potom sebavedomie vyjadrené pevným hlasom a pokojným, rozvážnym správaním. Byť uvoľnený a prirodzený - to je veľmi důležité.Vzpřímenou chôdzu a všetky gestá totiž ľahko prebije nervozita a kŕčovitosť.

Muž sa dvorí žene - reč tela


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky